Atilla Can Logo
EBRU SANATÇISIEBRU ARTIST

AKTÜEL / Feta de la Tulipa MORGES

27 Mayıs 2019

Bu kategoridekilerin tümü

Feta de la Tulipa MORGES

  İsviçre'nin Morges şehrinde bulunan "Morges Fleur du Léman" derneği,  bu sene 49.LÂLE FESTİVALİ'ni kutladı.  1971'de Vaud Bahçe Bitkileri Derneği'nin 50. yıldönümü vesilesiyle oluşturulan ''Lâle Festivali''  her yıl bölgeden  ve yurt dışından 100.000'den fazla konuğu ağırlıyor.

   Lâle festivali, Nisan ayında başlıyor ve  Mayıs ayının ortasına kadar sürüp gidiyor. Cenevre Gölü kıyısında , görkemli Mont Blanc'ın manzarasının eşlik ettiği,Morges Kalesi ve Morges Nehri arasında bulunan 1750 yılından kalma yaklaşık 200 hektarlık alanda ; etkileyici Kestane ,Akçaağaç,Manolya ve dev Sekoyalardan oluşan ,yaklaşık 50 çeşit ağaç bulunuyor.

 Lâle Festivalinde Türkiye'ye 2 gün ayrılıyor.Bu festivalde,Başkonsolosluğumuz ve  Ertan hanımın çabası takdire şayan.Tulipa Morges-İstanbul diye adlandırılan bu günde;Türk müziği,Türk yemekleri,sanatsal etkinlikler yerel ve yurt dışından gelen misafirlerin beğenisine suluyor.

  Ben de bu vesile ile 49.Lâle Festivaline davet aldım ve güzel ülkemi temsil etme fırsatı buldum. Hayâllerim suya düştü ve Lâle çiçeği olarak su üzerinde nak'şoldu.

   

Saygılarımla...

Atilla CAN

Türk Süsleme Sanatları Sanatçısı

27-28 Nisan 2019 Morges

Site içeriği kopyalanamaz, link verilmeden başka yerde yayınlanamaz.
web tasarım ve programlama deSen